KATILIMCILAR

DOÇ. DR. SAİD BUHERAVE KİMDİR?

Doç. Dr. Said Buherave kimdir?11 Ekim 2015 Pazar 23:01

Doç. Dr. Said BUHERAVE

Aslen Cezayirlidir. 2002 yılında Malezya İslami İlimler Üniversitesinde Usulü fıkıh ve Fıkıh  alanında doktorasın tamamladı. 2003-2004 yıllarında Malezya İslami İlimler Üniversitesinde hadis alanında öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2004-2009 yılları arasında Malezya İslami İlimler Üniversitesi Ahmed İbrahim Hukuk Fakültesi’nde İslam hukuku alanında yardımcı doçent  ve doçent olarak çalıştı.  

Halen ISRA’da İslam iktisadı (finans) uzmanı olarak çalışıyor.  ISRA International Journal of Islamic Finance dergisi editörüdür. Umman merkez bankası, Affin İslam bankası ve MNRB Retakaful kuruluşlarının şer’i denetim kurulu üyesidir. İslam Fıkıh Akademisinde uzman olarak görev yapmaktadır.  

İslami finans ve tahkim konularında 4 kitabı ve 5 kitap bölümü vardır. Uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda yayınlanmış araştırma makalesi vardır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası akademik toplantıya katılmıştır. Çok sayıda devlet projesinde danışman olarak görev almış ve İslam iktisadı konusundaki çok sayıda eğitim seminerine katılmıştır.